niedziela, 1 marca 2015

Salt

Salt
Źródło plakatu: filmweb.pl
Scenariusz: Kurt Wimmer
Reżyseria: Phillip Noyce
Czas trwania: 100 min.
Moja ocena: 9/10

Angelina Joli po raz kolejny w niesamowitej roli. Tym razem aktorka wcieliła się w postać Evelyn Salt, agentki CIA, która została oskarżona o bycie rosyjskim szpiegiem. Jak jest naprawdę?
Czy wszystko jest takim jakie się wydaje?

Film trzymający w napięciu do samego końca. Bardzo dobra gra aktorska. Zaskakujące zakończenie. Nagłe zwroty akcji. Ogółem wszystko to czego oczekuje wymagający widz.

Warto wspomnieć o występie naszego rodzimego aktora Daniela Olbrychskiego wcielającego się w postać Rosjanina Vassily`ego Orlova.

Film ten zdobył w 2011 r. Saturn za najlepszy film akcji oraz 9 nominacji m.in. za  najlepszy montaż dźwięku.

Czy polecam? Zdecydowanie tak. Jestem osobą dość wymagającą jeśli chodzi o doznania filmowe. Ta produkcja z całą pewnością należy do moich ulubionych.


 Z niecierpliwością czekam na kontynuacje. Czy ona nastąpi? Zdania są podzielone. Studio Sony potwierdziło prace nad sequelem filmu, jednak do tej pory nie doczekaliśmy się drugiej części produkcji.

Salt - Źródło zdjęcia: filmweb.pl
Salt - Źródło zdjęcia: filmweb.pl
Salt - Źródło zdjęcia: filmweb.pl    3 komentarze:

  1. No nie wiem. Jako wymagający widz oceniam film na porządną czwóreczkę. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mi też bardzo podobał sie ten film. Może nie był idealny, ale na pewno na przyzwoity poziomie jesli chodzi i o efekty i o grę aktorską, czego brakuje w niektórych filmach, niestety. Pozdraaawiam :3

    OdpowiedzUsuń