środa, 25 lutego 2015

Beyonce: życie to tylko sen

 Beyonce: życie to tylko sen
źródło plakatu: filmweb.pl
Tytuł oryginalny: Beyonce: Life Is But a Dream
Czas trwania: 90 min.
Moja Ocena: 6/10

Beyonce Knowles, znamy ją chyba wszyscy. Jedna z najbardziej wpływowych kobiet świata show-biznesu. Jaka jest naprawdę?
Nigdy nad tym się nie zastanawiałam. Słuchałam jej piosenek, oglądałam teledyski, widziałam filmy w których brała udział. Nie zagłębiałam się w osobę którą jest. Z dziwnego powodu traktujemy gwiazdy jako osoby żyjące tylko dla publiczności, zapominając o ich prywatnym charakterze; osobowości której nie dane jest nam poznać.
Autobiografia którą obejrzałam pozwoliła mi spojrzeć na Beyonce z zupełnie innej perspektywy. Jest to kochająca matka, żona..
Osoba taka sama jak my, osoba która otworzyła przed nami duszę jako artystka.. Oglądając film który jest jej autobiografią możemy dostrzec ile wysiłku wkłada w to co robi.. Nie boi się mówić o najtrudniejszych momentach swojego życia (poronieniu, oczekiwaniu na drugie dziecko). Swoimi wypowiedziami pokazuje jak uduchowioną jest osobą.
"Beyonce: życie to tylko sen" ujawnia kulisy życia artystki nie tylko od strony występów i prób. Pokazuje nam również emocje które towarzyszyły artystce od początków jej kariery. Ujawnia to czego na co dzień nie jesteśmy w stanie spostrzec. Czy poleciłabym ten film komuś kto nie interesuje się prywatnym życiem gwiazd? Sądzę, że tak, gdyż nie jest to typowy dokument. Po raz pierwszy spotkałam się z materiałem, który nie jest powierzchownym źródłem informacji. Z całą pewnością mogę pozytywnie ocenić ten materiał filmowy.

1 komentarz:

  1. Oglądałam ten film. Dawno nie widziałam tak dobrze zrobionego filmu dokumentalnego.
    http://alia-natalia.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń